Карпальний тунельний синдром є найбільш поширеною патологією серед захворювань рук у людей, які проводять за комп'ютером 8 і більше годин на день. Працюючи довго за комп'ютером, людина, сама того не помічаючи, надмірно напружує зап'ястя руки.

Сухожилля м'язів кисті від постійної напруги розпухають і здавлюють серединний нерв. При цьому відбувається порушення кровопостачання його зовнішньої оболонки і навіть повне припинення кровообігу в ньому. Виникає ішемія серединного нерва. Спочатку уражаються тільки поверхневі відділи нерва, а при тривалій ішемії ураження зачіпає і глибокі шари нервової тканини. У результаті в нерві формується рубцева тканина. Це і є причиною виникнення болю в руці, дискомфорту, ослаблення та оніміння пальців, долонь, утруднення при друкуванні, а також появи болів у зап'ястному суглобі при піднятті важких предметів. Карпальний тунельний синдром являє собою серйозну травму зап'ястя. 

У полiклініці «ДОКТОР АЛЕКС» у пацієнтів з легким перебігом карпального тунельного синдрому, у яких симптоми з'явилися нещодавно або виражені не постійно, з успіхом застосовується консервативна терапія, яка полягає у прийомі протизапальних засобів і фіксації на ніч кисті лангетної пов'язки для запобігання її згинанню. У область зап'ястя зазвичай вводять протизапальні препарати і препарати, які поліпшують кровообіг. Зняти набряк також допоможуть фізіотерапевтичні процедури. 

Якщо захворювання запущене, і консервативні методи вже не дають позитивного результату застосовується оперативне лікування. Операція є методом вибору при класичному синдромі зап'ястного каналу. Зазвичай, 80-90% пацієнтів повністю позбавляються від симптомів захворювання після розсікання поперечної зв'язки зап'ястя, яка бере участь в утворенні зап'ястного каналу. В окремих випадках під час операції проводиться невроліз - висічення рубцевих і змінених тканин навколо нерва, а також часткове видалення сухожильних піхв. У результаті чого припиняється стиснення серединного нерва, симптоми захворювання зникають. У полiклініці «ДОКТОР АЛЕКС» ця операція проводиться амбулаторно під місцевою анестезією. Після операції на повне відновлення функції нерва необхідний деякий час, як правило, симптоми хвороби проходять протягом трьох місяців.